Судова практика

4.1.1Як показує практика, — середньостатистичний громадянин скоріш займеться «правовим самолікуванням», ніж звернеться за кваліфікованою допомогою фахівця – адвоката.

З цим висловом ви погодитесь якщо згадаєте свій життєвий досвід та напевно досвід своїх друзів та знайомих.

Але наскільки ефективно були вирішені ці проблеми? Чи не краще було вирішити дану проблему законно, а не за допомогою «зв’язків»? Чи не було б це дешевше та більш безболісно?

Приклад з практики:

 • Виїхав в міліцію за проханням рідних затриманого.
 • Отримав допуск до клієнта, його згоду на співробітництво.
 • З’ясував «нюанси» вчиненого діяння (шахрайство). Надав перші рекомендації щодо поведінки на допитах, очних ставках та обшуках.
 • Обрали запобіжний захід – підписка про невиїзд.
 • Справа повинна була бути передана до іншого слідчого відділу за територіальною підслідністю (за місцем вчинення злочину).
 • Я чекав дзвінка клієнта рік. Вже не хвилювався розумів, що обрали іншого фахівця. Це його право!
 • Через рік дзвінок та виклик мене та правопорушника до слідчого відділу.
 • З’ясувалось! Клієнт увійшов у зговір з працівниками ОВС та справа «зникла» під час передачі з одного відділу до іншого слідчого відділу!
 • Через рік завдяки активним діям потерпілої та її адвоката, прокуратура під час перевірки встановила цей факт.
 • Справа все-ж таки була порушена за ч.1 ст.190 «Шахрайство».

«Мораль сей басни такова» (С.Крилов):

Враховуючи фактичні обставини вчинення злочину, позитивні характеристики підозрюваного, наявність дітей, відсутність судимості – дана особа (за умови компенсації матеріальної шкоди) одержала б кримінальне покарання у вигляді штрафу! не більше 850 гривень!

Якщо б особа одразу після вироку суду сплатила штраф, то через 1 рік вона вважалась би такою у якої судимість погашена (несудимою).

А тепер: слідство, дисциплінарне провадження щодо працівників міліції, витрачені кошти на безліч «подарунків» протягом року приховування! А попереду суд, вирок, штраф, його сплата та ще рік чекати статусу – несудимої особи!

Питання «що краще?», напевно, буде риторичним?

Після проведення судової реформи в Україні, суттєво змінився підхід до судового процесу.

В даний час, саме якісна підготовка до процесу є запорукою ефективного захисту ваших порушених прав та інтересів.

Чинним цивільним процесуальним кодексом встановлено, що сторони повинні надати суду всі наявні у них докази до або під час попереднього судового засідання. Подання доказів під час судового розгляду можливе лише за умови, що ви обґрунтуєте суду наявність поважних причин через які ви не могли їх подати раніше, інакше вони не будуть прийняті судом та ви не зможете на них спиратися в обґрунтування своїх вимог та заперечень.

Сучасні реалії показують, що більшість звертаються до адвоката вже коли судова справа «в самом разгаре», а особа зрозуміла, що її знань та життєвого досвіду недостатньо для ефективного захисту та відновлення своїх прав. Хоча своєчасне звернення до фахівця — адвоката, ще до звернення до суду, сприяло б більш швидкому та ефективному судовому процесу та більш якісному судовому рішенню.

В кримінальному процесі більшість замість звернення до адвоката шукають «зв’язки» в правоохоронних органах. А вирішальним фактором при виборі адвоката, є наявність зв’язків зі слідчими, прокуратурою чи судом.

Обираючи собі таких захисників родичі підозрюваних не розуміють, що в більшості це люди «з системи», колишні працівники міліції або прокуратури – і вони не здатні забезпечити вам ефективний захист він несправедливого звинувачення, вони не будуть оскаржувати протиправні дії слідчих. Для них важливіше зберегти «дружні» стосунки зі слідчим, щоб мати в майбутньому можливість «вирішувати питання».

Якщо у вас вже призначена справа до судового розгляду, а ви не встигаєте запросити фахівця — адвоката подате до суду клопотання за зразком, що додається для перенесення судового засідання та надання вам можливості гарантованої статтею 59 Конституції для залучення адвоката.

Зразок Клопотання про перенесення судового засідання та залучення адвоката в цивільному та адміністративному процесі.pdf (104.7 KB).

Зразок Клопотання про перенесення судового засідання в кримінальному провадженні (101.1 KB)

В судовому процесі ми пропонуємо вам наступні послуги:

 • консультації та допомога в підготовці позовних заяв, адміністративних позовів, апеляційних та касаційних скарг;
 • аналіз судової справи, вироблення правової позиції по справі;
 • підготовка заперечень на позовну заяву;
 • збір та документування доказів (направлення адвокатських запитів, витребування документів, розшук та опитування свідків);
 • замовлення судових експертиз, підготовка питань з яких повинен надати висновки судовий експерт, залучення спеціалістів у певній галузі знань;
 • представництво інтересів в судах (участь в судових засіданнях, ознайомлення з матеріалами справи);
 • оскарження протиправних дій судді.

Ефективність роботи адвоката зі збору доказів обумовлена не тільки наявністю певних знань та досвіду, а й спеціальними правами наданими адвокату законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», наприклад:

 • звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань;
 • ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організаціях з необхідними для адвокатської діяльності документами та матеріалами;
 • збирати відомості про факти, що можуть бути використані як докази, в установленому законом порядку запитувати, отримувати і вилучати речі, документи, їх копії, ознайомлюватися з ними та опитувати осіб за їх згодою;
 • посвідчувати копії документів у справах, які він веде, крім випадків, якщо законом установлено інший обов’язковий спосіб посвідчення копій документів;
 • одержувати письмові висновки фахівців, експертів з питань, що потребують спеціальних знань.

За діяння, які порушують професійні права адвоката, при здійсненні ним професійної діяльності (наприклад за ненадання відповіді на адвокатський запит), — встановлена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Будь-яка інформація, що стала відома адвокату, помічнику адвоката, особі, яка перебуває у трудових відносинах з адвокатом, про клієнта, а також питання, з яких клієнт звертався до адвоката, зміст порад, консультацій, роз’яснень адвоката, складені ним документи, інформація, що зберігається на електронних носіях, та інші документи і відомості, одержані адвокатом під час здійснення адвокатської діяльності – є адвокатською таємницею.

Забороняється вимагати від адвоката, його помічника надання відомостей, що є адвокатською таємницею. З цих питань зазначені особи не можуть бути допитані слідчим та/або судом.

Забороняється проведення огляду, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності.

В даному розділі ви можете ознайомитись з найбільш цікавими судовими рішеннями в яких брали участь наші адвокати, а також скористатись зразками документів, які можуть вам бути корисні в судовому процесі.

Увага! Тільки співпраця з Адвокатським бюро, яке працює офіційно (укладає договір про надання адвокатських послуг, приймає оплату за послуги через банківські установи, сплачує податки) є підставою для стягнення з винної сторони понесених вами судових витрат (оплати послуг адвоката).

Статтею 59 Конституції України закріплено, що кожен має право на правову допомогу. Для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура.

Адвокатура України — недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі (ст.2 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»). Адвокатура є незалежною від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб (ст.5 закону).

Статтею 88 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що «Стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати».

спори з банками

 • через непрофесійність юриста банку — банку відмолено у стягненні понад 11 мільонів гривень заборгованості та пені за кредитом, рішення суду.
 • протиправне Рішення Оболонського районного суду міста Києва, яке було скасоване відносно наших клієнтів — поручителів Рішенням Апеляційного суду міста Києва, яким були припинений строк дії договорів поруки та відмовлено у стягненні заборгованості за кредитом з поручителів
 • рішення суду про визнання виконавчого напису — таким, що не підлягає виконанню про звернення стягнення (арешт та примусова реалізація) на предмет іпотеки (єдину квартиру)

Цивільні справи

 • задоволено позов про визнання права власності на майно, визнання угоди удаваною та визнання особи добросовісним набувечем (визнано право на автомобіль придбаний за генеральним дорученням та розпискою), рішення суду

кримінальні_справи

 • вирок суду за ч.1 ст.187, ч.1 ст.153 КК України — призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з 2 роками іспитового строку (умовно), вирок суду
 • вирок суду за ч.1 ст.187 КК призначено покарання значно нижче «прохання» прокурора, вдвічі зменьшено розмір моральної шкоди — незважаючи на визнання цивільного позову обвинуваченим
 • після 1,5 річної «тяганини» потерпілими — обвинуваченому винесена постанова про закриття кримінальної справи за актом амністії, позов потерпілого про стягнення моральної та матеріальної шкоди в розмірі 150 тис.грн. — залишено без розгляду, постанова суду
 • задоволено Клопотання про тимчасовий доступ до речей та докуменів представником потерпілого за новим КПК України, ухвала суду

сімейні спори

 • ухвалою суду задоволено заяву по справі окремого провадження про розірвання шлюбу та затверджено угоду про порядок особистої участі батьків у вихованні дітей після розлучення, порядку участі батька у матеріальному забезпеченні дитини до 23-річного віку
 • рішенням суду зменьшено розмір аліментів, які утримуються з батька дитини
 • встановлення факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу (з метою поділу спільного майна подружжя), ухвала суду

 

Дело судьи — истолковать закон, а не даровать его. Френсис Бэкон

 

Розділ постійно наповнюється…