Call us 

04053 м. Київ, вул. Січових Стрільців (Артема), буд. 37-41, 6 поверх

Справа СЕС

Гучний провал НАБУ: справу Головного Санлікаря Протаса закрито!

Постановою прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ГПУ було закрито кримінальне провадження відносно в.о.Головного санітарного лікаря України Святослава Протаса — за відсутністю в його діях складу кримінального правопорушення.

Нагадуємо…

30.06.2016 року, за повідомленням Міністра внутрішні справ Арсена Авакова, були затримані люди які організували схему по розпилюванню бюджетних коштів.

Ось пряма мова:

Безпосередньо після проведення обшуків силою, проти їх волі, в нічний час – спецназом та детективами НАБУ до Києва були звезені до 10 керівників обласних лабораторних центрів ДСЕС.

Саме в цю ніч були отримані покази, які потім люди не визнали та казали, що вони були надані під тиском або взалагі написані самими детективами.

«Добровільність» їх приїзду була сумнівною. Можливості відмовитись у них не було, оскільки їм погрожували затриманням та утримуванням в тюрмі 72 години та можливістю «залипнуть В СІЗО надовго».

Під час обшуків особи піддавались катуванню. Вони були обмежені в отриманні медичної допомоги.

Через несвоєчасне надання допомоги, погрози, психологічний тиск — дві особи, одна з яких дуже поважного віку — потрапили до лікарні з серцевими нападами. Один з них був негайно прооперований та поміщений до реанімації.

01.07.2016 року Святославу Протасу та керівнику департаменту реформування СЕС Олександру Чепурному було оголошено підозру у вчиненні злочину за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України.

Підозра була вручена детективами НАБУ з пропуском встановленого законом строку.

Адвокат Джевага М. звертався до суду з клопотанням про негайне звільнення Протаса, клопотання було відхилене. На думку адвоката це відбувається через великий резонанс справи та «вказівки допомагати новоствореним правоохоронним органам будь-яким чином».

Досудове розслідування тривало 8 місяців.

За цей час Протас та Чепурний були звільнені з займаних посад. Протаса Кабмін звільнив з порушенням закону, що було оскаржене до суду.

Завершення реорганізації СЕС стало початком формування нових органів, — «Центрів громадського здоров’я».

Наявність підозри у кримінальному провадженні завадило Протасу подати документи на зайняття посади директора даної установи.

Згодом, з особистих джерел в НАБУ, адвокати дізналися що справа була ініційована «агентами НАБУ» (особами, яких використовують оперативні підрозділи у таємному співробітництві) для перешкоди Протасу у зайнятті даної посади.

Цими працівниками були особи, які звільнені Протасом з роботи за отримання хабарів (є завершені кримінальні справи де особи визнали свою вину), підробку документів та щодо яких ведеться слідство органами СБУ за іншими фактами.

Тривале досудове розслідування, допити більше ніж 100 свідків завершились чесним, законним та справедливим рішенням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про закриття провадження.

В рішення прокурора, з посиланням на отримані в ході слідства докази, норми права та практику Європейського суду з прав людини, — детально обґрунтовані підстави такого рішення.

Вивчення такого документу, будь-якому незаангажованому фахівцю доведе невинність фігурантів справи та відсутність складу злочину. Прокурор звертає увагу в постанові на численні порушення детективами НАБУ кримінального процесуального закону, а саме:

  • використання протиправних методів розслідування;
  • отримання доказів у заборонений законом спосіб;
  • викривлення показів тощо.

Але детективи НАБУ «окрилені» великими повноваженнями, незначним «ментівським» досвідом та відсутністю фахових знань – не визнали таке закриття!

Вони визнають, що користувались нижче приведеною інструкцією, але вони не розуміють що там поганого написано?

Вони продовжують свою протиправну діяльність, погрожують адвокатам проведенням щодо них ОРД, натякають на обшуку в офісах, розміщують в інтернеті докази зі справи, які отримані незаконно та мають бути знищені.

В той-же час, на нашу думку такі їх непрофесійні та популістські дії свідчать про те, що глибоко в душі вони розуміють, що вони не праві, але «гонор» та відсутність порядності заважає це визнати…

 

І ось та інструкція повністю. У цих «нових проєвропейських правоохоронців» навіть не вистачило розуму не забути її під час обшуку в 5 областях 🙂